SesliTaksi.CoM |Seslisohbet |SesliChat |sesli sohbet |SesliSiteler

22Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

www.seslitaksi.com

Çocukları İntihara Sürükleyen Momo Oyunu Türkiye'ye de Sıçradı!

6 saat önce

Geçtiğimiz aylarda Whatsapp üzerinden yayınlan ve çocukların psikolojisini bozarak intihara sürükleyen Momo oyununun Youtube'da da yayınlandığı iddia edildi. Dünya çapında çok sayıda kişinin oynadığı Momo oyununun Türkiye'de de başladığı ortaya çıktı.

 

Geçtiğimiz aylarda Whatsapp üzerinden yayınlan ve çocukların psikolojisini bozarak intihara sürükleyen Momo oyununun Youtube'da da yayınlandığı iddia edildi.

TEHLİKE SAÇMAYA DEVAM EDİYOR

Momo oyunu tehlike saçmaya devam ediyor. Dünya çapında çok sayıda kişinin oynadığı Momo oyunu Türkiye'de de başladı. Mav Balina faciasının ardından Momo oyunu da önce Whatsapp'ta yayıldı. YouTube'da bazı çocuk videolarının arasına reklam şeklinde yayınlandığı ve burada çocuklara talimatlar verildiği iddia edilmişti. YouTube'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Momo, sosyal medya ve cep telefonları aracılığıyla yayılan bir siber zorbalık iddiasıdır. Meksika'da internet üzerinden işlenen suçları soruşturan polis birimi Momo'nun bir sosyal medya grubu olarak başladığını açıklıyor: "Her şey bir Facebook sayfasında başladı. Br grup insan, yabancı bir numarayı aramak konusunda birbirlerine meydan okumaya başladılar. Birçok kullanıcı Momo'ya mesaj attıklarını ve geriye mesaj olarak şiddet içeren fotoğraf geldiğe söylediler. Bazıları tehdit içeren mesajlar aldıklarını ve hatta bazıları da kişisel bilgilerinin açıklanacağı konusunda tehdit edildikleri söylüyor."

Yazar :
06 Mar 2019
454 Görüntüleme

Tags:


Gönder

sesli sohbet

sesliops